KAMRA Inlay

» Ansasayfa » Ürünler » KAMRA » KAMRA Inlay

KAMRA Inlay

KAMRA Inlay

Presbiyopi’de Lenssiz Lazersiz Çözüm

 

 

 

 

 

Yakın Görme Sorununa Beklediğiniz Çözüm

 

2020 yılında dünya genelinde 2.1 milyar presbit olacağı tahmin ediliyor. Bu segmentte hastaları tedavi etmek için birden fazla seçenek olmasına rağmen, bunlardan bazıları geçici olmakla birlikte  birçoğu hatırı sayılır derecede fedakarlık gerektirmektedir. Bu hastalara kalıcı çözüm arayan doktorlar için artık KAMRA Inlay var.

 

 

KAMRA Inlay’in size sundukları,

 

Tam Görüş Mesafesi: Tamamıyla kesintisiz bir görüş mesafesi ortaya koyar.

 

Mükemmel Sonuç: Klinik çalışmalara göre hastalarda ortalama olarak yakın mesafede J2 brüt binoküler görüş keskinliği ve uzak mesafede 20/16 brüt binoküler görüş keskinliği elde etmiştir.

 

Yüksek Güvenlik Profili: Inlay’in çıkarılma olanağı vardır. Bu da hastanın ileride seçeneklerini açık tutabilmesini sağlar. 

 

 

 

 

KAMRA Inlay Farkı

 

1.Genişletilmiş Odak Derinliği

 

KAMRA Inlay’in tasarımı genişletilmiş odak derinliği sunarken;

 

- Tüm aydınlatma şartlarında kontrast duyarlığını muhafaza eder.

- Hastanın, bulanıklık olmadan yakından uzağa görebilmesini sağlar.

- 2.25 diyoptriye (D) kadar erişme olanağını sağlar. (Hasta -0.50 D ile -0.75 D arasında refraksiyona sahip olduğunda gerçekleşir)

Genellikle fotoğrafçılıkta kullanılan odak derinliği prensibini uygulayarak, KAMRA Inlay, 1.6 mm sabit açıklık kanalıyla sadece merkezi ışınların retinaya ulaşmasına izin vererek ışık aktarımını kontrol eder. 

 

 

2.Steropsi Devamlılığı

 

Her iki gözün de ideal keskinliklerinde refraksiyon göstermesine izin verdiğinden, KAMRA Inlay ile gözlerden herhangi birinin  refraksiyonunda değişiklik olmaz. Bu yüzden bir Kamra hastası yakından uzağa, mükemmel bir şekilde görebilmenin keyfini çıkarır. KAMRA Inlay’in aksine, Monovision en azından gözlerden birinin refraksiyonunu değiştirebiliyor, bu da genellikle binokülarite ve steropsi kaybıyla sonuçlanıyor.  

 

 

3. Uzun Vadeli Performans

 

Uzun süren çalışmalardan çıkan sonuçlara göre KAMRA hastalarının tüm mesafelerde Inlay implante edilmiş olan gözünden ortalama brüt 20/25 görüş keskinliği elde edebildikleri kanıtlanmıştır. Bu değişim ortalama 3.2 kat yakın görüş kazanımını temsil ediyor. Beş yıl boyunca sürdürülen takip sonrasında, görüş daha yüksek oranda bir güce ihtiyaç duymaksızın sabit kalmıştır. Birleşik Devletler klinik çalışma verileri ortalama 3 kat yakın görme keskinliği kazanıldığını bildirmiştir.